لطفا چند لحظه صبر نمائید

ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو

 

امنیت شبکه‌های کامپیوتری از اهمیت بسیاری برخوردار است و مدیریت پسوردها در این شبکه‌ها از جمله مسائلی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. در صورتی که پسورد سوئیچ سیسکو خود را فراموش کنید یا به دلایل دیگری دسترسی به سوئیچی که پسورد آن را ندارید را نیاز داشته باشید، راه حلی مناسب ریست کردن پسورد ضروری خواهد بود. ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو روشی است که امکان بازیابی دسترسی به سوئیچ را بدون نیاز به پسورد فراهم می‌کند. روش‌های متعددی برای ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو وجود دارد، که از جمله آنها می‌توان به روش ریکاوری پسورد و روش فراموشی پسورد اشاره کرد. حال اگر تصمیم دارید برای ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو اقدام کنید بهتر است تا پایان این مقاله با ما در وب سایت نایب نت همراه باشید زیرا در ادامه نحوه ریکاوری پسورد سوئیچ سیسکو را به صورت گام به گام به شما اموزش خواهیم داد.

ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو

در بسیاری از مواقع افراد پسورد سوئیچ سیسکو را فراموش می کنند و برای ریکاوری پسورد سوئیچ سیسکو با چالش مواجه می شوند. به همین دلیل ما در این بخش از محتوا تصمیم داریم اطلاعات دقیقی در مورد ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکودر اختیار شما قرار دهیم تا زمانی که در این شرایط قرار گرفتید بتوانید به سادگی برای تغییر پسورد سوئیچ سیسکو اقدام نمایید. لازم به ذکر است بدانید انجام این کار در 9 مرحله خلاصه می شود که در ادامه این 9 مرحله به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

نکته مهم که باید قبل از ریکاوری پسورد سوئیچ سیسکو بدانید

در ابتدا باید بدانید که با استفاده از دکمه MODE  موجود بر روی دستگاه ه مدت 15 ثانیه میتوانید سوئیچ را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید. شایان ذکر است بدانید این کار به هیچ وجه توسیه نمی شود زیرا با انجام این کار تمام پیکر بندی ها و تنظیمات پاک می شوند. همانطور که می دانید پیکربندی ها و تنظیمات از اهمیت زیادی برخوردار هستند در نتیجه برای ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو باید به گونه ای عمل کنید که تنظیمات کلی سوئیچ پاک نشود.

ریکاوری پسورد سوئیچ سیسکو

مرحله اول:

در این قسمت ابتدا باید پورت کنسول را به سوئیچ متصل نمایید و در ادامه به سراغ اجرا نرم افزار PuTTY بروید.

مرحله دوم:

بعد از اجرا نرم‌افزار PuTTY باید دستگاه را خاموش کنید. این نکته را در نظر داشته باشید برای ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو باید دکمه MODE  را 30 ثانیه نگه دارد و دستگاه را روشن کنید زیرا با انجام این کار سیستم عامل دستگاه باز نمی شود و شما به صورت مستقیم به قسمت بازیابی خواهید رفت. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در پایین تصویر عبارت switch: درج شده است، در نتیجه پیشنهاد می کنیم به این عبارت توجه کنید تا انتهای صفحه بازیابی شما هم بیاید.
 

پسورد گذاشتن روی سوئیچ سیسکو
 

مرحله سوم:

حال که به این قسمت از ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو رسیده ایم بهتر است بدانید باید با اجرای دستور که در قسمت زیر قرار دارد برای شناسایی حافظه فلش به سوئیچ کمک کنید. این نکته را در نظر داشته باشید در این مرحله از کار سوئیچ هنوز میان‌افزار Firmware را از روی حافظه فلش بارگذاری نکرده است و تنظیمات سوئیچ بر روی حافظه رم قرار دارد به همین دلیل باید دستر زیر را اجرا نمود.

Switch(config)#hostname Switch1
Switch: Flash_init

مرحله چهارم:

در مرحله چهارم شناسایی فلش انجام شده است در ادامه میتوانید با استفاده از دستور زیر محتویات را بررسی نمایید.
 

ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو

Switch: dir flash:

مرحله پنجم:

احتمال دارد در این بخش از تغییر پسورد سوئیچ سیسکو  با پیام no service password recovery  مواجه شوید. توجه داشته باشید مواجه شدن با این پیام به معنای غیر فعال شدن ریست پسورد است در نتیجه شما برای این که بتوانید ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو را انجام دهید باید کانفیگ را پاک کنید.

مرحله ششم:

در مرحله ششم زمان ان فرا رسیده است که فایل text  را تغییر دهید. برای انجام این کار باید از دستور زیر استفاده کنید.

Switch: rename flash:config.text flash:config.old
Switch: boot
 

ّریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو

مرحله هفتم:

بعد از این که نام فایل  Configرا تغییر دادید باید دستور ریست را اجرا کنید.

مرحله هشتم:

حال که به این قسمت از ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو رسیدید مطمئنا مطمئنا فرایند بوت به پایان رسیده است. شایان ذکر است بدانید در این حال سویچ هیچ گونه تنظیماتی ندارد و برای بازگردانی تنظیمات باید نام فایل Config را به حالت اول بازگردانید. در ادامه باید تنظیمات داخل فایل TEXT  را حافظه اصلی انتقال دهید. برای انجام این کار میتوانید به اجرای دستورات زیر بپردازید.

Switch# rename flash:config.old flash:config.text
Switch# copy flash:config.text system:running-config

مرحله نهم:

مرحله نهم در واقع مرحله پایانی ریست کردن پسورد سوئیچ سیسکو است. حال که به این بخش از کار رسیده اید به سادگی می توانید پسورد را تغییر داده و تنظیمات را ذخیره کنید.
 

چگونه برای خرید سوئیچ سیسکو اقدام کنیم؟

برای این که بتوانید یک سوئیچ سیسکو خریداری نمایید راه های زیادی رجود دارد. در ادامه برخی از راه های را به شما معرفی خواهیم کرد و هر کدام را به صورت مجزا بررسی خواهیم نمود و در انتها هم یک پیشنهاد کاربردی ارائه می کنیم.
1. جستجوی آنلاین: می‌توانید از موتورهای جستجوی آنلاین مانند Google استفاده کنید و عباراتی مانند "فروشگاه سوئیچ سیسکو" یا "خرید سوئیچ سیسکو" را جستجو کنید. نتایج جستجو شامل وبسایت‌ها، فروشگاه‌های آنلاین و نتایج مربوط به فروش سوئیچ‌های سیسکو خواهد بود. در این روش، می‌توانید با مقایسه قیمت‌ها، شرایط فروش، امتیازات کاربران و نظرات مشتریان، بهترین فروشگاه را انتخاب کنید.

2.مشاوره از کارشناسان: در صورتی که با سیستم‌های شبکه و سوئیچ‌های سیسکو آشنایی ندارید، می‌توانید با کارشناسان شبکه یا مشاوران فنی تماس بگیرید. آنها می‌توانند به شما در انتخاب بهترین سوئیچ سیسکو بر اساس نیازهای شما کمک کنند و ممکن است توصیه‌هایی درباره فروشگاه‌های مناسب برای خرید داشته باشند.

3. مشارکت در انجمن‌ها و گروه‌های کاربردی: شما می‌توانید در انجمن‌ها و گروه‌های کاربردی آنلاین که به سیستم‌های شبکه و سوئیچ‌های سیسکو مرتبط هستند، عضو شوید. در اینجا، سایر اعضا ممکن است تجربیات و نظرات خود را در مورد فروشگاه‌هایی که با آنها کار کرده‌اند به اشتراک بگذارند و می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین فروشگاه‌ها راهنمایی کنند.

در نهایت بهتر است ذکر کنیم اگر تصمیم دارید
سوئیچ سیسکو خریداری نمایید بهتر است بدانید با کلیک بر روی لینک درج شده میتوانید سوئیچ مورد نظر خود را با کمترین قیمت نسبت به بازار از نایب نت خریداری نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید وب سایت نایب نت با داشتن حق واردات و بستر اختصاصی فروش، محصول را به صورت مستقیم بذدون دخالت دلال ها به دست مشتری می رساند در نتیجه شما با خرید سوئیچ مورد نظر خود از تیم ما یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه خواهید کرد.

نتیجه گیری

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات دقیقی در مورد ریست کردن پسورد سوئیچ شبکه در اختیار نداشته اید اما در حال حاضر می دانید که چگونه می توان برای ریکاوری پسورد سوئیچ سیسکو و پسورد گذاشتن روی سوئیچ سیسکو اقدام کرد. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند به شما کمک کند تا در ساده ترین حال ممکن برای تغییر پسورد دستگاه اقدام نمایید.