لطفا چند لحظه صبر نمائید

سوئیچ سیسکو 12 پورت WS-C3560-12PC-S Cisco WS-C3560-12PC-S 12-Port Switch


0.0 (0)
بدون دیدگاه

مشخصات فنی سوئیچ شبکه 12 پورت سیسکو (Switch Cisco WS-C3560-12PC-S)

Maximum Port density: 12 10/100 PoE ports
Uplinks: 1 dual-purpose (10/100/1000 Ethernet Ports or SFP) ports
Architecture: Layer 2 Switching (basic connectivity), Layer 2 Switching (intelligent services), Layer 3 Switching, Voice Enabled
Form Factor: Fixed, Rack Mountable, Standalone/Clustering
DRAM: 128 MB
Throughput: 2.7 Mpps
Backplane Capacity: 8.8 Gbps
Number of VLANs: 4k, 1024

آماده ارسال

5,900,000 تومان
معرفی

مشخصات و اطلاعات Cisco Switch WS-C3560-12PC-S:

سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S یک سوئیچ لایه دسترسی ایده آل برای محیط های دسترسی LAN یا دفاترشعب می باشد. همچنین این سوئیچ شبکه با ارائه سرعت 10/100 و قابلیت PoE باعث ایجاد حداکثر بهره وری و حفاظت از سرمایه گذاری می شود، در حالی که امکان استقرار برنامه های کاربردی جدید مانند IP telephony، دسترسی وایرلس (wireless access)، نظارت تصویری (video surveillance)، سیستم های مدیریت ساختار (building management systems) و کیوسک های ویدیویی از راه دور (remote video kiosks) را فراهم می کند.

سوئیچ های سری 3560 سیسکو، سوئیچ هایی با پیکربندی ثابت و در سطح حرفه ای هستند که دارای استاندارد IEEE 802.3af و قابلیت Cisco prestandard Power over Ethernet) PoE) با پیکربندی Fast Ethernet و گیگابیت اترنت می باشند که در بازار تجهیزات شبکه به فروش می رسند.

ویژگی های کلی سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S:

 • 12 پورت اترنت 10/100 و 1 پورت Uplink دو منظوره (10/100/1000 و SFP)

 • دارای ابعاد کوچک و بدون فن

 • سرویس های هوشمند سطح حرفه ای که به لبه (edge) شبکه تحویل داده می شوند.

 • استاندارد IEEE 802.3af و Cisco prestandard Power over Ethernet

 • مجموعه ویژگی های سیستم عامل IP Base) IPB)

قابلیت های سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S :

1-Power over Ethernet :

سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S، هزینه های کل مالکیت را برای نصب آی پی فون های سیسکو، اکسس پوینت وایرلس Wireless LAN (WLAN) Cisco Aironet یا هر دستگاه پایانی سازگار با استاندارد IEEE 802.3af را کم می کند.

PoE نیاز به پاور دیواری (wall power) را برای هر دستگاه دارای قابلیت PoE برطرف می کند و همچنین هزینه کابل کشی برق اضافی که در استقرار و نصب تلفن آی پی و WLAN مهم است را نیز حذف می کند. سوئیچ WS-C3560-12PC-S می تواند از 12 پورت با 10 وات یا هر نوع ترکیبی در این بین پشتیبانی کند. هنگامی که یک سوئیچ سری 3560 سیسکو با RPS 2300 Redundant Power System سیسکو ترکیب شود، به منظور محافظت در برابر خرابی های داخلی منبع تغذیه و یک سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) در جهت محافظت در برابر قطع برق،حداکثر پاور در دسترس برای شبکه صوتی و داده ای همگرا قابل دستیابی است.

2-مسیریابی IP با کارایی بالا :

 • معماری مسیریابی سخت افزاری Cisco Express Forwarding مسیریابی IP با عملکرد بسیار بالا را ارائه می دهد.

 • پروتکل های پایه ی مسیریابی یکپارچه IP (استاتیک، RIPv1 ،RIPv2 و RIPng) برای اپلیکیشن های مسیریابی شبکه های کوچک پشتیبانی می شوند.

 • پروتکل های مسیریابی پیشرفته یکپارچه پروتکل Border Gateway نسخه 4 ( IP (OSPF ،IGRP(Interior Gateway Routing Protocol) ،EIGRP ،BGPv4) و IS-ISv4) برای توازن بار و ایجاد شبکه های محلی (LAN) مقیاس پذیر پشتیبانی می شوند. مجموعه ویژگی های سیستم عامل IP Services نیاز است.

 • از قابلیت مسیریابی (IPv6 (OSPFv3, EIGRPv6 پشتیبانی می شود. مجموعه ویژگی های سیستم عامل IP Services نیاز است.

 • مسیریابی Policy-Based Routing) PBR) امکان کنترل برتر را با فعال کردن تغییر مسیر جریان صرف نظر از پروتکل مسیریابی پیکربندی شده فراهم می کند.

 • مسیریابی IP بین VLAN، مسیر یابی کامل لایه 3 بین دو یا چند VLAN را فراهم می کند.

 • (PIM (Protocol-Independent Multicast برای مسیریابی IP چند مرحله ای پشتیبانی می شود که شامل PIM Sparse Mode (PIM-SM) ،PIM Dense Mode (PIM-DM) ،PIM sparse-dense mode می باشد. مجموعه ویژگی های سیستم عامل IP Services لازم است.

 • پل های برگشتی (Fallback bridging) ترافیک غیر (IP(non-IP را بین دو یا چند VLAN هدایت می کنند.


4- دسترسی پذیری و مقیاس پذیری (Availability and Scalability)

سوئیچ های سری 3560 سیسکو دارای مجموعه ای از ویژگی های قوی هستند که امکان مقیاس پذیری شبکه و دسترسی بیشتر را از طریق مسیریابی IP فراهم می کنند و همچنین یک مجموعه کامل از پیشرفت های پروتکل Spanning Tree با هدف به حداکثر رساندن دسترسی در یک شبکه لایه 2 را فراهم می کنند.

سوئیچ های 3560 سیسکو مانند سوئیچ WS-C3560-12PC-S مسیریابی IP با عملکرد بالا و مبتنی بر سخت افزار را ارائه می دهند. معماری مسیریابی مبتنی بر Cisco Express Forwarding امکان افزایش مقیاس پذیری و کارایی را فراهم می کند.

این معماری امکان جستجوی بسیار سریع  را فراهم می کند و در عین حال به تضمین ثبات و مقیاس پذیری لازم برای تأمین نیازهای آینده کمک می کند. علاوه بر مسیریابی IP منحصر به فرد، سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3560 کاملاً برای شبکه هایی که نیاز به پشتیبانی چند مرحله ای دارند، مجهز هستند. پروتکل Independent Multicast)PIM) و پروتکل مدیریت گروهی اینترنت (IGMP) که از سخت افزار استفاده می کند، باعث می شود سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3560 برای محیط های چند مرحله ای فشرده ایده آل باشند.

پیاده سازی uplinkهای مسیریابی به هسته، دسترسی به شبکه را با فعال کردن محافظت سریع‌تر در برابر خرابی ها و ساده سازی الگوریتم پروتکل Spanning Tree با خاتمه تمام موارد پروتکل Spanning Tree در سوئیچ ارتباط دهنده بهبود می بخشد. اگر یکی از uplinkها خراب شود، با یک پروتکل مسیریابی مقیاس پذیر مانند Open Shortest Path First) OSPF) یا Enhanced Interior Gateway Routing Protector)EIGRP) به جای اتکا به استاندارد همگرایی پروتکل درخت Spanning Tree، می توانید سریعتر به uplink اضافه دست یابید.

تغییر مسیر یک بسته پس از خرابی لینک جاری با استفاده از پروتکل مسیریابی موجب ایجاد راه حلی می شود که از پیشرفت های پروتکل spanning-tree لایه 2 استفاده می کند. همچنین uplinkهای مسیریابی شده با استفاده از مسیریابی با هزینه برابر ((implementing equal cost routing)ECR) در  uplinkها، برای استفاده از توازن بار، پهنای باند بهتری را ارائه می دهند. uplinkهای مسیریابی شده با حذف جریان داده های غیرضروری پخش شده در سراسر شبکه، ابزار uplinkهای خارج از دسترسی LAN را بهینه می کنند.

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3560 صرفه جویی در پهنای باند را به عنوان یک سوئیچ رکمونت در محیط های مختلف ارائه می کند. استفاده از uplinkهای مسیریابی به هسته شبکه، نیاز به انتقال چندین جریان از سرورهایی با حجم کاری بالا به سوئیچ های دسترسی LAN را از بین می برد. به عنوان مثال، اگر سه کاربر به سه VLAN جداگانه اختصاص داده شده است و همه آنها می خواهند (ارتباط گروهی) ABC multicast را مشاهده کنند، باید سه جریان multicast ABC از روتر مسیریاب به سوئیچ رکمونت منتقل شود – با فرض اینکه سوئیچ توانایی ارائه uplinkهای مسیریابی را ندارد.

نصب و استقرار مسیریابی IP به هسته با سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3560 به کاربران این امکان را می دهد تا یک شبکه مقرون به صرفه و پرحجم و چند مرحله ایجاد کنند. مجوز IP Services مسیریابی IPv6 را ارائه می دهد که شامل پشتیبانی از انتقال همزمان IPv4 و IPv6 می باشد. پشتیبانی از پروتکل IPv6 شامل OSPFv3 و EIGRPv6 است. کلیه سیستم عامل های Cisco Catalyst 3560 از مدیریت IPv6 و MLD Snooping پشتیبانی می کنند.

پیشرفت های پروتکل استاندارد Spanning Tree  مانند Per-VLAN Spanning Tree Plus (PVST+) ،Uplink Fast و PortFast باعث افزایش حداکثر زمان شبکه می شوند. +PVST اجازه اشتراک گذاری بار لایه 2 در لینک های اضافه را می دهد تا با طراحی از ظرفیت اضافی طبیعی استفاده کند. Uplink سریع، PortFast و BackboneFast زمان همگرایی استاندارد پروتکل Spanning Tree را از 30 تا 60 ثانیه، تا حد زیادی کاهش می دهد. Loop guard و guard (BPDU) bridge-protocol-data-unit از ایجاد حلقه در پروتکل Spanning Tree جلوگیری می کند.

5- نرم افزار دستیار شبکه سیسکو (Cisco Network Assistant Software) :

 • دستیار شبکه سیسکو (Cisco Network Assistant) یک برنامه کاربردی مبتنی بر ویندوز و رایگان می باشد که مدیریت شبکه های حداکثر تا 250 کاربر را آسان می کند. این نرم افزار از طیف گسترده ای از سوئیچ های هوشمند سیسکو از Cisco Catalyst 2950 تا Cisco Catalyst 4506 پشتیبانی می کند. با نرم افزار دستیار شبکه سیسکو (Cisco Network Assistant)، کاربران می توانند سوئیچ های سیسکو را مدیریت کنند و به علاوه مدیریت روترهایی با خدمات یکپارچه سیسکو (ISR) و اکسس پوینت های Aironet WLAN سیسکو را به دست آورند.

 • رابط گرافیکی با کاربری آسان، هم نقشه توپولوژی و هم نمای پنل جلویی سوئیچ را در اختیار شما قرار می دهد.

 • Wizardهای AVVID (معماری برای صدا، ویدئو و داده های یکپارچه) سیسکو فقط به ورود چند کاربر نیاز دارند تا به طور اتوماتیک سوئیچ را پیکربندی کنند و به طور بهینه انواع مختلف ترافیک مانند داده های صوتی، ویدئویی، multicast و داده های با اولویت بالا را کنترل کنند.

 • یک wizard امنیتی برای محدود کردن دسترسی غیرمجاز به برنامه های کاربردی، سرورها و شبکه ها، ارائه شده است.

 • به روزرسانی نرم افزار IOS سیسکو در سوئیچ های Cisco Catalyst یک موضوع ساده با اشاره و کلیک کردن است، با یک کلیک ارتقا پیدا کنید.

 • دستیار شبکه سیسکو (Cisco Network Assistant) از تنظیمات ویژگی چند لایه مانند پروتکل مسیریابی، ACL ها و پارامترهای QoS پشتیبانی می کند.

 • قابلیت های پیکربندی پورت های چندگانه و دستگاه های چندگانه به مدیران اجازه می دهد تا با پیکربندی همزمان ویژگی ها در چند سوئیچ و پورت، در زمان صرفه جویی کنند.

 • رابط کاربری شخصی سازی شده اجازه تغییر فواصل نظرسنجی، نمای جدول و سایر تنظیمات را می دهد.

 • اطلاع رسانی (notification) هشدار، اعلان (notification) خودکار e-mail را در مورد خطاهای شبکه و آستانه های هشدار فراهم می کند.

6- نشانگرها (Indicators) :

 • LEDهای وضعیت هر پورت (Per-port status LEDs) : یکپارچگی لینک (Link integrity)، غیرفعال کردن (disabled)، فعال بودن (activity)، سرعت (speed)، نشانه های full  full-duplex indications ،PoE، خطای PoE ، نشانه های غیرفعال شدن PoE و PoE applied

 • LEDهای وضعیت سیستم (System-status LEDs) : سیستم، RPS، وضعیت لینک (link status)، لینک duplex، سرعت لینک (link speed) و PoE indications

7- کابل اتصال Cisco Catalyst 3560 SFP :

کابل اتصال Cisco Catalyst 3560 SFP، اتصال کم هزینه گیگابیت اترنت point-to-point را بین سوئیچ های سری 3560 سیسکو فراهم می کند. کابل 50 سانتیمتری جایگزینی برای استفاده از فرستنده های SFP هنگام اتصال سوئیچ های سری 3560 سیسکو از طریق پورت های SFP آنها در فاصله کوتاه می باشد.

نگاهی به پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S :

پنل جلویی سوئیچ سیسکو WS-C3560-12PC-S

 1. LEDهای دستگاه

 2. دکمه Mode

 3. پورت کنسول

 4. 12 پورت اترنت 10/100 PoE

 5. پورت uplink دو منظوره 10/100/1000 یا SFP

مشخصات فنی
مشخصات پایه
نوع سوئیچ
مدیریتی
سری سویچ سیسکو
3560
لایه
لایه 3
مشخصات فنی
تعداد پورت شبکه
12 پورت
سرعت پورت شبکه
مگابیت (10/100)
نوع UpLink
Gig + SFP
ظرفیت سوئیچ
8.8 GB/S
حافظه رم
128 مگابایت
قابلیت PoE
دارد
نوع PoE
PoE
قابلیت نصب در رک
دارد
قابلیت Stack
ندارد
مشخصات فیزیکی
ابعاد دستگاه
4.44 x 26.9 x 21.3 cm
وزن دستگاه
1.86 kg کیلوگرم
سایز در رک
unit
لطفا چند لحظه صبر نمائید

برچسبها